Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

śr., 15.05.2024
18:00

Wernisaż
Muzeum Woli
udział bezpłatny

Zakładowi twórcy‑amatorzy i kolekcjonerzy

Wernisaż wystawy studentek i studentów Katedry Przestrzeni Wirtualnej Wydziału Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych. Jest to pierwsza wystawa z czterech, które będą prezentowane w Muzeum Woli. Dowiedz się więcej.

Pokaz pracy VR-owej „Zakładowi twórcy‑amatorzy i kolekcjonerzy”

Jest to rodzaj dużej wirtualnej wystawy odbywającej się w interaktywnym środowisku 3D. Scenerią dla cyfrowych obiektów, animacji, ingerencji artystycznych jest budynek nawiązujący do Zakładów im. Róży Luksemburg. Wystawa jest swobodnym odniesieniem i fantazją na temat działalności twórczej i amatorskich wystaw  pracowników organizowanych na terenie zakładów przemysłowych w latach 60-70.

Wcielenie się w rolę artystów-amatorów sprzed kilku dekad staje się nieskrępowaną przygodą twórczą dla młodych „profesjonalizujących się” artystów. A przy okazji jest pretekstem do refleksji na temat wpływu estetyk i technik znajdujących się ówcześnie poza głównym nurtem sztuki na dzisiejsze praktyki artystyczne.

Prezentacja wirtualna będzie poszerzona o rzeczywiste prace obiektowe stworzone przez absolwentów, a także o działania performatywne.

Poza pracą VR, na ekranie  pokazanie tego co widzi uczestnik_czka w VR.

Fabryka VR (Yashila Nautiyal, Zuz Mrozowska, Dawid Konopka, Maja Lisowski, Sidney Szymański, Mateusz Hołysz, Mateusz Wolniaczyk, Ada Hop, Agnieszka Jarosz, Martyna Pieniążek, Julek Cieśniewski, Błażej Pytkowski, Olga Sztangret, Ola Wierucka, Magdalena Borzęcka, Kamila Świrska, Antoni Nowak, Tosia Chrzanowska, Weronika Płatek, Zofia Mierzejewska).

Instalacja / obiekt: Piotr Kowalski (absolwent)

Obiekty: Aleksander Biel (absolwent)

Program wernisażu 15 maja:

  • 19:00 „Teatr sterowany”,  performans + wideo: Ola Wierucka, (z udziałem Ala Rytowska), działania wychodzące od researchu dot. teatru Akt 69 (przy zakładach im. R. Luksemburg) akt69.blogspot.com,
  • 20:00 live mashup set – Julek Płoski (absolwent pracowni).

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.