czw., 16.09.2021

Bezpłatny

Drzewa Warszawy – spotkanie z twórczyniami i twórcami książki

Podczas spotkania z częścią autorek i autorów porozmawiamy o tym, jak drzewa współtworzą historię miasta i jakie mają znaczenie dla lokalnej tożsamości. Zapytamy również o okoliczności powstania książki, a także jej efekty – niektóre już teraz są widoczne w Warszawie.

Historie 36 warszawskich drzew, które składają się na niezwykłą kronikę miasta. Drzewa Warszawy to publikacja wyjątkowa, zmieniająca perspektywę patrzenia na dzieje stolicy, uwzględniająca zarówno odległe w czasie opowieści, jak i współczesne świadectwa osób, które opowiadają o swoim życiu z drzewami.

Udział wezmą:
Katarzyna Kuzko-Zwierz – antropolożka. Mieszkanka i miłośniczka prawej strony Warszawy. Kierowniczka Muzeum Warszawskiej Pragi, oddziału Muzeum Warszawy.

Marek Piwowarski – dr inż. architekt krajobrazu. W latach 2006-2019 Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. Wisły. W latach 2016-2019 dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy. Inicjator Warszawskiej Polityki Ochrony Drzew. Od roku 2021 Prezes Fundacji Krajobrazowej.

Ewa Kalnoj–Ziajkowska – historyczka sztuki, autorka wytycznych urbanistyczno – konserwatorskich do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego od lat zawodowo związana ze służbami konserwatorskimi. Również kuratorka wystaw i wydarzeń, współautorka książek 'PRA. Atlas architektury warszawskiej Pragi’ oraz 'ŚRÓ PN. Atlas architektury Śródmieścia Północnego’.

Prowadzenie: Konrad Schiller – kierownik Muzeum Woli

Transmisja rozmowy na Facebooku Muzeum Woli