niedz., 21.11.2021

Oprowadzanie
14 zł bilet rodzinny

Gra w Zielone – interaktywne zwiedzanie rodzinne

Zapraszamy na rodzinne interaktywne zwiedzanie wystawy Więcej Zieleni! Projekty Aliny Scholtz

Gra w Zielone! to okazja do nowego spojrzenia na miasto. Patrzymy na zielone otoczenie budynków, śledzimy historię przyrody kształtowanej przez człowieka w mieście.

Na dzieciaki czekają zadania na spostrzegawczość i rysunkowe, zachęcające do bliższego przyjrzenia się i wspólnego prześledzenia unikatowych planów ogrodów, osiedli i zielonych obszarów Warszawy. Specjalne makiety do zabawy pozwolą dzieciom na wcielenie się w architektki i architektów zieleni, zaplanowanie własnego parku, poznanie pomysłów Aliny Scholtz.

Gdy dzieci samodzielnie eksplorują wystawę, dorośli zwiedzają ekspozycję z przewodnikiem i poznają projekty Aliny Scholtz – pionierki architektury krajobrazu, której żywe zielone dzieła nadal cieszą warszawiaków.

Czas trwania spotkania i zajęć (50 min.)
Zwiedzanie w cenie 14 zł, do opłacenia w kasie muzeum.