Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 29.02.2024
18:00–20:00

Wykład
Muzeum Woli
5 zł

Jasno i ciepło. O energii w Warszawie w kilku odsłonach | „Zimno już było”

Warszawa jest coraz gorętsza, ale jeszcze czasem zdarza się mróz. Nie zawsze też słońce oświetla nam drogę. W jaki sposób Warszawa radziła (i radzi) sobie z ciemnością? Gdzie powstaje ciepło? Energia oświetla, ogrzewa, a ostatnio także i chłodzi Warszawę.

Spotkanie będzie krótką opowieścią o energii w Warszawie.

Wydarzenie odbywa się w ramach programu towarzyszącego wystawie „WARSZAWA W BUDOWIE 15: Zimno już było” w Muzeum Woli.

Michał T. Chiliński – pracownik w Laboratorium Informacji Obrazowej na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego i autor prac i opracowań pokazywanych na wystawie „Zimno już było”. W pracy naukowej poświęca się interdyscyplinarnym badaniom środowiska na styku fizyki, biologii i geografii. Przygotowuje własną aparaturę pomiarową oraz prowadzi pomiary terenowe z jej wykorzystaniem. Profiluje atmosferę z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych, mierzy koncentracje aerozoli i instaluje mikroczujniki w różnych zakątkach Warszawy i świata (w tym na statkach badawczych). Fotografuje świat w wielu zakresach spektralnych, od ultrafioletu przez zakres widzialny (hiperspektralnie) i bliską podczerwień, do długości termalnych.

Zdjęcie: Termograficzne zdjęcia nawierzchni Warszawy, Michał Chiliński


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.