wt., 26.09.2023

wstęp wolny

„Miły chłodek, przytulne ciepełko: mechanizmy, narzędzia, sztuczki” – wykład Jana Strumiłły

Wykład Jana Strumiłły, architekta, autora koncepcji scenografii wystawy WARSZAWA W BUDOWIE 15: Zimno już było, będącej autorską interpretacją tematu miejskiego upału.

Budynki od zawsze służyły ochronie przed przykrościami klimatycznymi. Aż do dziś, gdy okazuje się, że miliardy pieców i miliardy klimatyzatorów psują nam nasz Dom. Problematyczne stało się mnożenie łatwych rozwiązań przez wielkie liczby. Mamy sprawdzone sposoby – ale czy da się je pomnożyć? Od tysięcy lat budowniczowie wymyślają sprytne rozwiązania dla aktualnych problemów. Ale czy jako architekt mogę dziś uczciwie przekonywać: zaufaj mi – jestem architektem?

Jan Strumiłło – architekt uprawniony, członek MOIA od 2015 roku. Od 2010 prowadzi własną praktykę w Warszawie. Absolwent ETH w Zurychu. Studia MAS ukończył pod kierunkiem Dietmara Eberle. Zdobywał doświadczenie, pracując m.in. dla biura Baumschlager Eberle w Szwajcarii i Austrii oraz dla JEMS w Warszawie. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej – w 2005 roku jego projekt dyplomowy Dobra/Drewniana zdobył nagrodę im. Małgorzaty Baczko i Piotra Zakrzewskiego. W 2013 rezydent w Akademie Schloss Solitude w Stuttgarcie. Autor książki „Ukryty Modernizm”.

Wydarzenie w ramach 15. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE: „Zimno już było”.

Sprawdź program festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.