Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 24.07.2021
15:00–17:00

Spacer
Muzeum Woli
10/7 PLN

Na tropie Aliny Scholtz: Centralny Park Kultury z Centralą | wycieczka rowerowa

Wycieczka rowerowa poprowadzona zostanie śladami ruchu wody i powietrza, przez mikroklimaty stworzone przez Alinę Scholtz. Centrala pokaże czego możemy nauczyć się z realizacji Scholtz, które z jej receptur stosować, o co zadbać i co odtworzyć.

Alina Scholtz z zespołem, na rozległym odcinku Skarpy Warszawskiej, od Kanału Piaseczyńskiego do wiaduktu Mostu Poniatowskiego zmodyfikowała krawędź, zbocza i podnóże za pomocą nasypów gruzu, wyraźnie zmieniając pierwotny kształt. Uszanowała jednak starodrzew. Założenie miało nawiązywać do dawnych układów ogrodowych na skarpie, w których operowano tarasami i stopniami łagodzącymi stromizny. Składową tego systemu była woda w różnej postaci – od płynącej wody otwartej, przez opary i mgły nad zbiornikami do kropli w szparze chodnika i nasycającej powietrze wilgoci przetrzymywanej pnączami.

Wycieczkę poprowadzą Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis z grupy projektowej Centrala. Zbiórka na Placu Na Rozdrożu

KUP BILET

Wycieczka towarzyszy wystawie Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz 
Zobacz cały program towarzyszący wystawie

 

Kup biletKup bilet Zarezerwuj Zarezerwuj

Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.