Zarezerwuj Zarezerwuj Kup bilet

Spacer
10/7 PLN

Na tropie Aliny Scholtz: osiedla Szwoleżerów i Sadyba | wycieczka rowerowa

Jakie tajemnice kryje osiedle Szwoleżerów? Skąd wzięły się na nim zabytkowe rzeźby? Gdzie podziały się place zabaw? Niewielki teren osiedla zachęca do zabawy w podchody, z historią architektury w tle. Niepozorne osiedle Sadyba jest jednym z wielu zrealizowanych w okresie budowlanego boomu lat 70. XX w. Planowane tam odważne założenia sportowo-rekreacyjne nigdy nie zostały zrealizowane, place zabaw z czasem zostały zamienione na parkingi i altany śmietnikowe. Przyjrzyjmy się, co zostało z planowanego założenia.

Spacer poprowadzi współkuratorka wystawy Klara Czerniewska-Andryszczyk.
Zbiórka przy labiryncie na Osiedlu Szwoleżerów

Bilety 10zł/7zł, link do zakupu podamy wkrótce.

Wycieczka towarzyszy wystawie Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz
Zobacz cały program towarzyszący wystawie

Zarezerwuj Zarezerwuj