sob., 14.05.2022 / niedz., 15.05.2022

wstęp bezpłatny

NOC MUZEÓW: Zwiedzanie wystawy „Niech płyną. Inne rzeki Warszawy”

Noc Muzeów w Muzeum Woli!

Drna, Sadurka, Żurawka, Pólkówka, Bełcząca, Brodnia – to tylko kilka nazw rzek, które meandrowały przez Warszawę. Część z nich już nie istnieje, a niektóre nadal płyną pod ziemią. Dlaczego zniknęły?

Zapraszamy na zwiedzanie wystawy, oprowadzania i warsztaty.

Oprowadzania kuratorskie:

Opowiadać będzie Konrad Schiller.

• o godzinie 20:00
  • i o godzinie 22:00.

Warsztaty dla małych i dużych!

W czasie Nocy Muzeów od 18:00 do 20:00 czekają na was: stemplowanie toreb, makrama, haft, malowanie kamieni, zagadki i zadania nad rzekami Warszawy.

Na wystawie „Niech płyną! Inne rzeki Warszawy” opowiedziana została historia licznych warszawskich rzek – poprzez dawne plany, mapy, grafiki i fotografie.

Muzeum Woli będzie otwarte do 24:00. Ostatnie wejście o 23:30.

Liczba miejsc ograniczona.

grafika, na białym tle niebieski gruby zygzak przypominający rzekę, niebieski stopniowo kolor się rozjaśnia, na środku duży czarny napis niech płyną, poniżej mniejszy czarny napis inne rzeki warszawy