sob., 14.05.2022 / niedz., 15.05.2022

Zwiedzanie
wstęp bezpłatny

NOC MUZEÓW: Warsztaty na wystawie „Niech płyną. Inne rzeki Warszawy”

Noc Muzeów w Muzeum Woli!

Warsztaty dla małych i dużych! Czekają na was: stemplowanie toreb, makrama, haft, malowanie kamieni, zagadki i zadania nad rzekami Warszawy.

Porozmawiamy o znaczeniu rzek dla miasta dawno temu, dziś i w przyszłości. Być może nieopodal Waszego domu płynie rzeka? Może zostanie odkopana i przywrócona miastu? Może gdzieś niedaleko znajduje się podziemne jezioro? Czy wiecie, że jedno z nich skrywa się we wnętrzu skarpy, tam, gdzie w trakcie rodzinnych spacerów spotykacie złotą kaczkę?

Warsztaty odbędą się na wystawie „Niech płyną! Inne rzeki Warszawy”, która opowiada o historii licznych warszawskich rzek – poprzez dawne plany, mapy, grafiki i fotografie.

Muzeum Woli będzie otwarte do 24:00. Ostatnie wejście o 23:30.

Liczba miejsc ograniczona.