Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

niedz., 01.10.2023
16:00–17:30

WARSZAWA W BUDOWIE 15
Muzeum Woli
15 zł normalny / 10 zł ulgowy

Oprowadzanie po wystawie „Zimno już było” z dr Michałem Chilińskim z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego

Eksperckie oprowadzanie po wystawie „Zimno już było” organizowanej w ramach 15. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

„Zimno już było” to wystawa życiu o mieście dotkniętym upałem. O rozwoju warszawskiej świadomości temperatury i społecznej relacji ze Słońcem – od fascynacji jego promieniami po strach przed dziurą ozonową i kryzysem klimatycznym. Wystawa prezentuje różnorodne narzędzia przystosowywania Warszawy, innych miast i ich społeczności do zmieniających się warunków i zapobiegania wzrostowi skali kryzysu klimatycznego i termicznego. Przedstawia dawne i nowe sposoby radzenia sobie z wysokimi temperaturami.

Michał T. Chiliński – pracownik w Laboratorium Informacji Obrazowej na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego i autor prac i opracowań pokazywanych na wystawie „Zimno już było”. W pracy naukowej poświęca się interdyscyplinarnym badaniom środowiska na styku fizyki, biologii i geografii. Przygotowuje własną aparaturę pomiarową oraz prowadzi pomiary terenowe z jej wykorzystaniem. Profiluje atmosferę z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych, mierzy koncentracje aerozoli i instaluje mikroczujniki w różnych zakątkach Warszawy i świata (w tym na statkach badawczych). Fotografuje świat w wielu zakresach spektralnych, od ultrafioletu przez zakres widzialny (hiperspektralnie) i bliską podczerwień, do długości termalnych.

Wydarzenie w ramach 15. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE: „Zimno już było”.

Sprawdź program festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.