sob., 23.03.2024

Oprowadzanie
10 zł (dziecko plus opiekun)

Oprowadzanie rodzinne z Fundacją Ochrony Klimatu PROZON po wystawie „Zimno już było”

„Zimno już było” to wystawa o życiu w mieście dotkniętym upałem. Wystawa prezentuje różnorodne narzędzia przystosowywania Warszawy, innych miast i ich społeczności do zmieniających się warunków i zapobiegania wzrostowi skali kryzysu klimatycznego i termicznego. Przedstawia dawne i nowe sposoby radzenia sobie z wysokimi temperaturami.

Podczas oprowadzania z PROZON Fundacją Ochrony Klimatu porozmawiamy w rodzinnym gronie o tym, co każdy z nas może zrobić w obliczu zmian klimatycznych.

PROZON Fundacja Ochrony Klimatu (prozon.org.pl) jest jedynym w Polsce podmiotem prowadzącym regenerację fluorowanych gazów cieplarnianych, prowadzimy działania zmierzające do ograniczenia stosowania oraz minimalizacji emisji syntetycznych czynników chłodniczych oraz SF 6, koncentrując się na promowaniu odzysku i regeneracji oraz upowszechnianiu dobrych praktyk w tym zakresie.

Fundacja PROZON organizuje szereg działań edukacyjnych, w tym m.in. cykl webinariów klimatycznych, które były poświęcone obalaniu mitów klimatycznych.

Fundacja ma również swój udział w scenografii wystawy „Zimno już było” zaprojektowanej przez zespół Jana Strumiłły – uznanego polskiego architekta. W sali na piętrze zobaczycie całą ścianę klimatyzatorów uzyskanych dzięki Fundacji, które stanowią jednocześnie tło dla wydruków cyfrowych z aplikacji pogodowych, których dziś najczęściej używamy do sprawdzania warunków atmosferycznych.

Wydarzenie odbywa się w ramach programu towarzyszącego wystawie „Zimno już było” w Muzeum Woli.

Zdjęcie: klimatyzatory na wystawie „Zimno już było”, fot. Tomek Kaczor