niedz., 24.03.2024

Plastik, plastik, plastik! | Performans na wystawie „Zimno już było”

Grupa Dekonstrukcyjna dekonstruuje wystawę „Zimno już było” przy użyciu nowej i społecznej choreografii.

• Co zrobić z nieekologiczną scenografią?
  • Gdzie jest najbliższy PSZOK?

Działania performatywne Grupy Dekonstrukcyjnej, przygotowane pod opieką Alicji Nauman i Magdy Staroszczyk, są prezentacją pracy warsztatowej, podczas której Grupa krytycznie przyglądała się scenografii wystawy i możliwościom jej twórczego przetwarzania oraz zastanawiała się, jak instytucje kultury, w szczególności muzea, powinny reagować na kryzys klimatyczny.

GRUPA DEKONSTRUKCYJNA

Działanie odbywa się w ramach programu Grupy Dekonstrukcyjnej i towarzyszy wystawie WARSZAWA W BUDOWIE: Zimno już było.

Więcej o Grupie Dekonstrukcyjnej: muzeumwarszawy.pl/grupa-dekonstrukcyjna/