sob., 26.02.2022

Warsztaty rodzinne
10 PLN

Podróż wzdłuż rzeki

W ramach cyklu warsztatów rodzinnych Popołudnie nad rzeką, zapraszamy na drugie spotkanie – Podróż wzdłuż rzeki.Warsztaty łączą wystawę Niech płyną! Inne rzeki Warszawy z książką Rzeki Petera Goesa, wydawnictwa Dwie Siostry.

Podczas warsztatów będziemy stemplować, kopiować obrazki, tworzyć wycinanki, malować i łączyć kreatywnie różnorodne materiały. Każdy uczestnik doda swoją rozkładówkę do 36 rzek z całego świata, które pięknie narysował i opisał autor książki. Połączymy eksplorację książki z przygodami na wystawie i w pracowni warsztatowej. Spróbujemy kreatywnie opisać jedną z rzek, przypomnianych na wystawie.

Księga rzek Petera Goesa to podróż po meandrach historii, kultury i przyrody. Zwiedzając wystawę podróżujemy wzrokiem po mapach, śledzimy bieg dawnych strumieni i rzek Warszawy. W książce i na wystawie znajdziecie związane z nimi ciekawostki, informacje o tym jak wpływały na ludzi i jak ludzie wpływali na nie. Łącząc wystawę i książkę przygotujemy swoje karty z opisami wybranej rzeki z wystawy w Muzeum Woli.

Dzieci: 7 – 12 lat

KUP BILET dziecko 10 PLN (opiekun gratis)

Spotkanie w ramach Popołudnie nad rzeką. Cykl warsztatów rodzinnych
Warsztaty towarzyszą wystawie Niech płyną! Inne rzeki Warszawy