niedz., 04.06.2023

Pokaz filmowy
udział bezpłatny

Projekcja filmu z Eugeniuszem Bodo „Piętro wyżej”

„Piętro wyżej” (1937)
reż. Leon Trystan
scen. Eugeniusz Bodo i Ludwik Starski
występują: Eugeniusz Bodo, Józef Orwid, Helena Grossówna

Film z 1937 roku znany jest m.in. z kultowego wykonania piosenki „Sex appeal – to nasza broń kobieca” przez Eugeniusza Bodo. W jego kulminacyjnym momencie, podczas balu maskowego, słynny aktor występuje jako „gwiazda wieczoru, nasza własna krajowego wyrobu Mae West”.

Po filmie zapraszamy na spotkanie z Adrianą Prodeus.

Adriana Prodeus – krytyczka filmowa, dyrektorka artystyczna festiwalu ANIMATOR w Poznaniu. Redaktorka w miesięczniku „KINO”. W polskiej edycji „VOGUE” publikuje felieton „Demontaż atrakcji”. Kuratorka przeglądów filmowych, m.in. w Anthology Film Archive w Nowym Jorku. Współtworzy KINOMURAL we Wrocławiu. Autorka książki „Themersonowie. szkice biograficzne” (2009). Stypendystka Fulbrighta w Tisch NYU. Wykłada w Instytucie Sztuki PAN.

Projekt finansowany przez m.st. Warszawa.

„Otwarta historia. W stronę muzeów wielonarracyjnych” to projekt wsparty finansowo przez Biuro Kultury m.st. Warszawy w ramach Funduszu Instytucji Kultury, towarzyszący wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy”, realizowanej w Muzeum Woli od lutego do lipca 2023 roku.