pt., 16.06.2023

udział bezpłatny

Queerowy MigrSlam – przed Paradą Równości

Queerowy MigrSlam w Muzeum Woli!

Kim Lee wiecznie żywa, a razem z nią żyjemy i my! Razem, a nie osobno, w pełnym makijażu i dragu, ale też bez. Powalczymy o miano najlepszej osoby poetyckiej pod naszym queerowym słońcem.

Każda osoba wygrywa, nikt nie przegrywa. Osoby chcące wziąć udział w slamie, prosimy o zgłoszenie się do organizatorek i organizatorów 30 minut przed rozpoczęciem się slamu.

Co to jest slam poetycki?

Slam jest kilkuetapowym wydarzeniem, w którym najpierw wszystkie uczestniczki i wszyscy uczestnicy czytają wiersze i otrzymują punkty. Następnie osoby z najwyższą liczbą punktów przechodzą do finału, gdzie muszą odczytać drugi wiersz. Po tym etapie zostaje wyłoniona zwyciężczyni lub zwycięzca, którzy również mają możliwość przeczytania czegoś dodatkowego.

Zachęcamy więc do przygotowania minimum 3 wierszy.

• Język – dowolny.
  • Czytanie – dowolne. Do slamu wspaniale się nadadzą zarówno wiersze czytane z kartki bądź komórki lub mówione prosto z pamięci.

Zwycięzcę lub zwyciężczynię slamu wyłonią widzowie, widzki i osoby widzowskie.

Projekt finansowany przez m.st. Warszawa.

„Otwarta historia. W stronę muzeów wielonarracyjnych” to projekt wsparty finansowo przez Biuro Kultury m.st. Warszawy w ramach Funduszu Instytucji Kultury, towarzyszący wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy”, realizowanej w Muzeum Woli od lutego do lipca 2023 roku.