sob., 30.04.2022

wstęp bezpłatny

Rękodzieło nad rzeką | Wiosna Pokoleń

Warsztaty i zwiedzanie wystawy
„Niech płyną! Inne rzeki Warszawy”

Warsztaty towarzyszą wystawie w Muzeum Woli „Niech płyną! Inne rzeki Warszawy”. Spotkanie będzie miało formę otwartej pracowni, w której każdy znajdzie znajdzie coś dla siebie, skorzysta z jednego lub więcej stanowisk warsztatowych, zrealizuje prace sam lub wspólnie z innymi.

Podczas pracy porozmawiamy o znaczeniu rzek dla miasta dawno temu, dziś i w przyszłości. Wystawa przywraca naszej pamięci dawne rzeki Warszawy: Drnę, Rudawkę, Żurawkę i wiele innych rzek i potoków. Ukazuje, co się z nimi stało, gdzie zniknęły. W części współczesnej prezentuje działania artystek i artystów oraz aktywistek i aktywistów – pracujących dla rzek i wokół cennych terenów podmokłych w Warszawie.

Podczas warsztatów

• Odwzorujecie rzeki na bawełnianych torbach.
  • Stworzycie rzeczne mobile, hafty, makramy.
  • Pomalujecie otoczaki.
  • Skorzystacie z szykowanych na ten dzień niespodzianek.

Informacje praktyczne

Dla kogo: dzieci w wieku od 3 lat, młodzież, dorośli i seniorzy

Miejsce: Muzeum Woli, ul. Srebrna 12

Zarezerwuj darmową wejściówkę

Wydarzenie odbywa się w ramach Tygodnia Międzypokoleniowego.