Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 26.11.2022
11:00–13:00

Spacer
Izba Pamięci
10 zł

Opowieść o miejscu | Spacer fotograficzny przy Izbie Pamięci z Martą Baranowską

W jaki sposób za pomocą obrazów zbudować opowieść o miejscu?

Podczas spaceru będziemy odkrywać przestrzeń na styku nowo otwartej Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy oraz Parku Powstańców Warszawy.

  • Jakie formy i jakie relacje przestrzenne możemy tu zaobserwować?
  • Jakie niewidoczne elementy kształtują wrażenia i dalej obraz tego miejsca?
  • Z jakimi emocjami są związane?

Narzędziem odkrywania przestrzeni będzie wrażliwość i ciekawość. Będziemy podążać spontaniczną i adekwatną dla każdego ścieżką, bez z góry założonej trasy, tworząc obraz miejsca od szczegółu do ogółu.

Uczestnicy będą potrzebować własny sprzęt fotograficzny – może to być zarówno aparat cyfrowy, analogowy, jak i taki wbudowany w telefon komórkowy. Ideą spaceru jest rozbudzenie wrażliwości i znalezienie własnej, autorskiej narracji o skomplikowanej znaczeniowo przestrzeni. Notowanie wrażeń, szukanie znaczeń będzie istotniejsze od możliwości technicznych. Niemniej uczestnicy niezależnie od wybranego narzędzia będą mogli liczyć na wsparcie i wskazówki dotyczące m.in. kadrowania, tworzenia kompozycji, ale też szukania własnego języka formalnego i wizualnego.

Informacje praktyczne

Start: Mniejszy pawilon Izby Pamięci, ul. Wolska 168 Więc

Więcej informacji o Izbie Pamięci.

Zapraszamy pasjonatów fotografii i miejskich wędrówek

Osoby uczestniczące w spacerze zapraszamy potem na jego podsumowanie, w formie warsztatu skupiającego się na budowaniu wizualnego eseju. Więcej informacji o warsztacie tutaj.

Marta Baranowska – z wykształcenia architektka i koordynatorka projektów. Z zamiłowania fotografuje przestrzeń miejską i architekturę. W latach 2017-2021 realizowała autorski cykl fotograficzny pn. Wola w budowie. Pracuje w Dziale Edukacji Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki. Koordynatorka projektu ADE Architektura dla Edukacji i współautorka podcastu „Usłysz ADE”. Doświadczenie zdobywała współpracując z instytucjami i organizacjami pozarządowymi zajmującymi się badaniami nad przestrzenią miejską oraz edukacją architektoniczną. Założycielka projektu „Lokalny” w ramach którego realizowała działania z obszaru edukacji przestrzennej. Współautorka inicjatywy „Mapy niekartograficzne”.

Zdjęcia: T. Kaczor


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.