Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

wt., 29.11.2022
18:00–20:00

Warsztaty
Muzeum Woli
10 zł

Wizualny esej o miejscu | Podsumowanie spaceru z Martą Baranowską

Jak budować wizualny esej o miejscu za pomocą fotografii?

Muzeum Woli zaprasza specjalny warsztat historii mówionej dla dorosłych, będący podsumowaniem spaceru fotograficznego przy warszawskiej Izbie Pamięci w formie wizualnego eseju.

Warsztat podsumowujący spacer fotograficzny realizowany na styku nowo otwartej Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy oraz Parku Powstańców Warszawy. Co o tej przestrzeni, ale i współczesnym mieście, mówią nam kadry uchwycone przez uczestników? Jakie emocje, ale i decyzje stały za uchwyceniem konkretnego kadru? Jak te indywidualne percepcje składają się na obraz całości?

Podczas warsztatu uczestnicy wybiorą i omówią zdjęcia wykonane podczas spaceru. Z różnych perspektyw, przez pryzmat różnych doświadczeń i zasobów złożymy opowieść wizualną o miejscu.
W przypadku wolnych miejsce, w warsztacie mogą wziąć udział także osoby, które nie brały udziału w spacerze – w takim wypadku prosimy o spacer indywidualny i przygotowanie wybranych zdjęć przestrzeni (okolice Izby Pamięci) do omówienia.

Informacje praktyczne

Lokalizacja: Sala edukacyjna w Muzeum Woli, Srebrna 12

Więcej informacji o Izbie Pamięci.

Zapraszamy pasjonatów fotografii i miejskich wędrówek.

Marta Baranowska – z wykształcenia architektka i koordynatorka projektów. Z zamiłowania fotografuje przestrzeń miejską i architekturę. W latach 2017-2021 realizowała autorski cykl fotograficzny pn. Wola w budowie. Pracuje w Dziale Edukacji Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki. Koordynatorka projektu ADE Architektura dla Edukacji i współautorka podcastu „Usłysz ADE”. Doświadczenie zdobywała współpracując z instytucjami i organizacjami pozarządowymi zajmującymi się badaniami nad przestrzenią miejską oraz edukacją architektoniczną. Założycielka projektu „Lokalny” w ramach którego realizowała działania z obszaru edukacji przestrzennej. Współautorka inicjatywy „Mapy niekartograficzne”.

Zdjęcia: T. Kaczor


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.