sob., 26.06.2021

Spacer
10/7 PLN

Spacer śladami Aliny Scholtz: Zieleń w kręgu pamięci. Cmentarz Powstańców Warszawy

Od 1945 roku Romuald Gutt wraz z Aliną Scholtz pracowali nad projektem Cmentarza Poległych w powstaniu warszawskim, nigdy nie został on  w całości zrealizowany. Do dziś jednak na wolskim cmentarzu możemy znaleźć elementy pierwotnej koncepcji przestrzennej oraz szereg nasadzeń zaplanowanych przez Alinę Scholtz.

Zapraszamy na spacer śladami Aliny Scholtz i rozmowę o projektowaniu zieleni w miejscach pamięci.  Spacer poprowadzi Ewa Perlińska-Kobierzyńska – współkuratorka wystawy „Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz”.

Zbiórka pod domem spotkań Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich ul. Wolska 142 o godz. 12:00

KUP BILET

Wycieczka towarzyszy wystawie Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz
Zobacz cały program towarzyszący wystawie