czw., 05.10.2023

udział bezpłatny

Spacer: wpływ zmian klimatu na rośliny w Polsce

Rośliny są niezwykle wrażliwe na wszelkie zmiany w ich otoczeniu. Widzimy to doskonale na przykładzie naszych roślin ogrodowych czy balkonowych, które niepodlane w upalny dzień zaczynają więdnąć. Jak wpływają na nie zmiany klimatyczne? Czy w przyszłości, w związku z kryzysem klimatycznym i termicznym roślinność naszych miast, parków i lasów będzie wyglądać tak samo jak teraz?

Spacer po Ogrodzie Botanicznym UW, podczas którego dowiemy się, jak zachodzące zmiany klimatu wpływają na florę miast i jak możemy wykorzystać potencjał roślin do walki z tymi zmianami.

Miejsce: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Al. Ujazdowskie 4

Prowadzenie: Marcin Mazurkiewicz, Ogród Botaniczny UW

Udziałbezpłatny. Wydarzenie objęte jest limitem miejsc. Prosimy o wcześniejsze zapisy drogą mailową: warsztaty.ogrod@uw.edu.pl

Wydarzenie w ramach 15. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE: „Zimno już było”.

Sprawdź program festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

Organizator: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego