sob., 14.10.2023

PAN Muzeum Ziemi

Spotkanie w Muzeum Ziemi: Gorączka warszawskiej nocy

Spotkanie „Gorączka warszawskiej nocy, czyli kamień w architekturze stolicy”, które poprowadzi Krzysztof Maliszewski z PAN Muzeum Ziemi.

Kamień budowlany w budownictwie Warszawy. W Muzeum Ziemi poznacie kryteria doboru poszczególnych rodzajów skały przy wykonywaniu elementów architektonicznych wynikające z parametrów technicznych tego materiału. Podczas prezentacji obiektów z kolekcji PAN Muzeum Ziemi zostanie także zastosowana kamera termowizyjna, dzięki której poznacie zagadnienia związane z przewodnictwem cieplnym kamienia okładzinowego.

Prowadzenie: Krzysztof Maliszewski, absolwent Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego i kierownik Działów Zbiorów Mineralogicznych i Petrograficznych PAN Muzeum Ziemi w Warszawie.

Miejsce spotkania: PAN Muzeum Ziemi, budynek Aleja Na Skarpie 27

Udział na podstawie bezpłatnych biletów do pobrania na stronie.

Wydarzenie w ramach 15. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE: „Zimno już było”.

Sprawdź program festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

Organizator: PAN Muzeum Ziemi
Partnerem projektów PAN Muzeum Ziemi jest @KGHM to my