Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 04.11.2023
13:00–15:00

Warsztaty rodzinne
Muzeum Woli
10 zł (dziecko plus 1 opiekun)

Warsztaty rodzinne na wystawie „Zimno już było” z Marcinem Matuszewskim

„Zimno już było” to wystawa o życiu w mieście dotkniętym upałem. Wystawa prezentuje różnorodne narzędzia przystosowywania Warszawy, innych miast i ich społeczności do zmieniających się warunków i zapobiegania wzrostowi skali kryzysu klimatycznego i termicznego. Przedstawia dawne i nowe sposoby radzenia sobie z wysokimi temperaturami.

Wystawa skupia się m.in. na zmianach klimatycznych i na tym, jak je odczuwamy. Czy zmiany są nieodwracalne? Czy należy pogodzić się z nimi i czekać, co będzie dalej? Absolutnie nie!

Wspólnie poszukamy na wystawie rozwiązań, które mają zmienić miasto na lepsze. Pomyślimy, co my sami i same możemy zrobić. Na koniec przyjrzymy się, jak wyglądają protesty w sprawach klimatu i przygotujemy nasze własne transparenty, aby zademonstrować nasze przywiązanie do planety i niezgodę na jej niszczenie.

Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 9–12 lat


Wydarzenie odbywa się w ramach programu towarzyszącego wystawie „WARSZAWA W BUDOWIE 15: Zimno już było” w Muzeum Woli.

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.