niedz., 28.11.2021

Oprowadzanie
7/5 zł

Finisaż wystawy „Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz”

W niedzielę 28.11, ostatni dzień wystawy „Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz” zapraszamy na finisaż:

13:00 Oprowadzania po wystawie z całym zespołem kuratorsko-badawczym.
Ewa Perlińska–Kobierzyńska opowie o projekcie odbudowy stolicy, Cmentarzu Powstańców i ogrodzie Saskim. Klara Czerniewska–Andryszczyk opowie o projektach przestrzeni dla Dzieci. Centrala (Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis) opowiedzą o znaczeniu wody w projektach Aliny Scholtz. Natalia Budnik opowie o zieleni jako dynamicznym budulcu architektury krajobrazu.

15:00 Pokaz specjalny zdjęć i archiwaliów z prywatnych zbiorów Aliny Scholtz, z wizyt studyjnych w Chinach i Korei na przełomie lat 50/60. XX wieku z komentarzem kuratorskim.

16:00 Występ Chóru Klimatycznego
Usłyszycie utwór „Bardziej” autorstwa Aleksandry Gryki i Moniki Sadkowskiej – myśli mieszkańców miasta, ich ekologiczny niepokój, miłość do życia i nadzieję na wspólną dobrą przyszłość ludzi i przyrody.

17:00 Karaoke dla Klimatu
Kolektyw Łaski czyli Julia Golachowska, Jagoda Kwiatkowska, Anna Shimomura piosenki o nieszczęśliwej miłości przerobiły na ekologiczne manifesty, umożliwiające wszystkim martwiącym się o stan Ziemi wyśpiewanie gniewu i niepewności.

Wstęp na wydarzenia w cenie biletu na wystawę 7/5 PLN

Wystawa otwarta do godz. 20:00

Więcej o wystawie o pionierce architektury krajobrazu i twórczyni zielonej Warszawy

Wykład online „Nieintencjonalny krajobraz (po)wojennej Warszawy. Między zniszczeniem a odbudową